188.Ritvars Berķis

Melnais kaķēns

 

Reiz vienas nakts vidū zooveikalā piedzima 4 kaķēni, 3 sniega balti un 1 piķa melns kaķēns.

Baltie bija stipri, bet melnais bija vājš. Tad, kad kaķēni sāka redzēt un sāka saprast apkārtējo pasauli, tad viņi saprata, ka visi no ģimenes ir sniega balti, bet viens ir piķa melns, un tas likās viņiem dīvains un tad viņi sāka viņu apcelt, jo tiek uzskatīts, ka melni kaķi nes nelaimi, tāpēc neviens nepirka melno kaķēnu, bet visus baltos jau izpirka, un viņš palika vienīgais. Tā viņš tur palika veselu nedēļu. Tad vienam zēnam, kura vecāki tur strādāja, palika kaķēna žēl, un zēns paņēma viņu rokās un palūdza vecākiem viņu paņemt, bet vecāki pateica, ka viņš nesīs nelaimi. Nākamajā dienā zēns mēģināja pierunāt vecākus, un tas izdevās. Tad, kad zēns nesa kaķēnu mājās, tad visi zēna draugi, kuri redzēja kaķēnu, teica, ka nelaime nāk, bet zēns teica, ka nelaime viņu neuztrauc un devās uz mājām.

Tad kad zēns bija tuvu mājām zēns brīnumainā veidā atrada 10 eiro un teica, ka laime ir viņa pusē. Nākamajā dienā zēns ar kaķēnu gāja uz veikalu, lai nopirktu kaķēnam ēdienu, kaķu kastīti, bļodiņas un spēļmantiņas, zēns paņēma visu, aizgāja uz kasi un tur pasaka, ka viņš ir 10,000 klients un viss, ko viņš paņēma, tas tika viņam par brīvu, un zēns priecīgi aizgāja uz mājām.

Zēns, ejot uz mājām, satika zīlnieci un viņa pateica, ka šis kaķēns ir pati laime. Tad zēns beidzot izdomāja, kā kaķēnu nosaukt viņš teica “Veiksmis” no vārda veiksme. Un tad zēns gāja uz mājām un atrada 5 eiro. Un tad, kad zēns atnāca mājās, viņš pateica, kas šodien notika un tad vecāki pateica, ka nopirks loterijas biļeti un redzēs paveiksies vai, nē. Tad vecāki brauca uz veikalu, paņemot kaķēnu līdz uz veikalu. Atbraucot mājās, viņi piedalījās loterijā un laimēja galveno balvu 1,000,000 eiro vērtībā, un tad vecāki bija ļoti pārsteigti. Visa ģimene, paskatoties uz kaķēnu, iesaucās -“LAIME”, tad vecāki saprata, ka pēc izskata nespriež.